לייעוץ או שליחת תמונה או רישיון רכב בווטסאפ
050-767-8440
לייעוץ או שליחת תמונה או רישיון רכב
הודעה נשלחה בהצלחה !
וורקו - חלקי חילוף לרכב
  חפש לפי שם מוצר/מק"ט:           
     אתה נמצא פה :   דף הבית  >> חדשות
ברוך הבא אורח
  סל קניות
  הרשמה
  התחברות
 
וורקו צ'קסטאר בע"מ
אי-מייל info@warco.co.il
טל 03-6247044
פקס 03-6242225
ת.ד 57476 תל אביב מיקוד 61572
חדשות
להלן מובאים ממצאים עיקריים של הדו"ח
שווק חלפים ותיקון במוסכים
מוסכים מורשים יורשו לטפל בכל סוגי הרכב הנעים על הכביש. משרד התחבורה יאפשר לצרכן לבחור בין שלוש הסוגים של מוסכים: מוסך מורשה משרד התחבורה, מוסך שירות של יבואן ו"מוסך ביניים" אשר יעמוד בכל הדרישות של משרד התחבורה אך לא בדרישות של יבואן הרכב. במקביל, תינתןהקלה בדרישות של יבואני חלקי חילוף ויוסרו חסמים בשוק החלפים. במסגרת המלצה זאת, יבוטלו דרישות ותקנים ייחודיים לישראל אשר יותאמו לתקינה בין לאומית. עוד אושרוהמלצות המעניקות לצרכן שקיפות בנושא מלאי חלפים והמערכות הקיימות בעת תחזוקת הרכבעל ידי המוסך המטפל. כמו כן, יבואני חלקי חילוף יחויבו לפרסם את מלאי חלקי החילוףומחירם באתרי אינטרנט. תקנה זו אמורה למנוע מצב שבו הלקוח אינו מודע למגוון חלקיהחילוף הקיימים והמוסך יכול להתקין כל חלק בהתאם לאינטרס שלו.
המלצה 20: תבוטל החובה לתקן רכב במוסך מורשה של היבואן כתנאי לקיום האחריות לרכב, ובלבד שהמוסך האחד עמד ברשימת התנאים של משרד התחבורה לביצוע תיקונים והספקת שירות במסגרת אחריות היצרן.
הוועדה מצאה שהקשר בין היבואנים למוסכים הוא קשר פוטנציאלי מגביל שעשוי למנוע מהלקוח לקבל טיפולים זולים יותר במסגרת האחריות.
המלצה 22: לאפשר לכל המוסכים המורשים על ידי משרד התחבורה לטפל בכל כלי הרכב הנעים בישראל, ולשם כך לחייב את היבואנים הישירים להעביר ספרות מקצועית או הכשרה או ציוד טכני או הדרכה וכדומה לכל מוסך שיחפוץ בכך. הכול במחיר אחיד, שיפוקח על ידי הממונה על המחירים ב משרד התחבורה.
המלצה 24: יבוטלו דרישות הסף למתן רישיון ליבוא חלפים שאינם קשורים לבטיחות הרכב. המפקח יסתפק בדרישות הבאות בלבד: שם חברה, בעלות, מספר מע"מ והתחייבויות לעמוד בתקנים הרלוונטיים למוצר.
המלצה 27: לצרכן יתאפשר לרכוש חלפים גם ממוסכים שאינם בבעלות היבואנים או ממוסכים המצויים בהסכם "מורשה יבואן". בעל מוסך יחויב לתקן רכב גם אם החלף הכרוך בתיקון נקנה ממקור אחר, ובלבד שהחלף חדש. הפרת הוראה זו תוגדר כעבירה פלילית.
המלצה 29: כל מוסך לרבות מרכז שירות של היבואן, יהיה חייב להציע ללקוח חלק חליפי, בלי שהחלטת הלקוח לבחור בו תפגע באחריות היצרן.

מכון התקנים הישראלי © כל הזכויות שמורות לחברת וורקו 2010.